امروز میخوام راجب مواد غذایی صحبت کنم که سودازا هستند و باعث ایجاد افسردکی میشوند.
کاری که باید انجام دهیم این است که اول جلوی ورود مواد زائد به بدن را بگیریم و دوم قلب و مغز کبد و تمام اعضای بدن را تقویت کنیم. چون به قول معروف اول باید پاتو از رو گاز برداری بعد ترمز بگیری . تا زمانی که مواد سودایی از بدن خارج نشده نمیشه اانتظار خوب شدن رو داشت . اصلا زمانی که مواد سمی از بدن خارج بشه خود بدن به صورت خودکار شروع به بهبود یافتن میکنه.
از نظر بنده ۲ نوع افسردکی وجود داره . اولیش اونیه که بر اثر اتفاقات بد توی زندگی بوجود نیاد . مثلا یکی توی تصادف خانوادشو از دست میده و این باعث افسردگیش میشه. این نوع افسردگی رو بیشتر باید با روان درمانی درمان کرد ، هرچند که میشه دارو هم کنارش خورد اما افسردگی مورد نظر من نوع دومه ، یعنی اونی که بر اثر تجمع سموم تو بدن بوجود میاد . این افسردگی دلیل مشخصی براش پیدا نشده یعنی خود روانپزشکا هم نمیدونن چرا یهویی یک فردی افسردگی میگیره. این نوع افسردگی رو باید با تصحیح تغذیه و موارد دیگه مثل معنویت درمانی و روان درمانی درمان کرد که بنده فعلا وارد بحث روان درمانیش نمیشم و فعلا میخوام مواد غذایی رو معرفی کنم که ۱۰۰ درصد روی افسردگی تاثیر میذارن :
روغن های مایع ‌و جامد : تمامی روغن های جامد و مایع (آفتابگردان ، کا ، شفاف و .) تراریخته و سرطان زا هستند و همچنین باعث افسردگی میشن . تقریبا تو همشونم از روغن پالم استفاده میشه که باز خودش سرطان زا و غیر خوراکیه به جای این روغنا از روغن ارده کنجد ، روغن زیتون یا رپغن های حیوانی استفاده کنید (من خودم بیشتر از روغن ازده کنجد استفاده میکنم).
قهوه و چای : هر دوی اینها سرطان زا و سودازا هستند و همچنین بی خوابی میارن که خودش یاعث افسردگیه . اگه دقت کرده باشین هر کی معتاده قبلش چایی خور قهاری بوده و این خوب نیست . چای و قهوه سم تنین دارن.
فست فود را فراموش کنید : همه فست فودها عامل سودازا هستند. در بدن تجمع میکنند و به ارگان های بدن ضریه میزنند. معمولا بدن سعی میکنه وقتی سموم توی بدن میاد اونا رو جایی ذخیره کنه که کمترین ضرر رو به بدن بزنه واسه همین اول توی پوست و شکم ذخیره میکنه و باعث چاقی میشه و خیلی بیماریهای دیگه علی الخصوص افسردگی
گوشت گاو مرغ و ماهی رو کمتر بخورید : تا جایی که میتونید این ۳ مورد رو نخورید و فقط گوشت گوسفند بخورید . اگر هم در دوران خام گیاهخواری به سر میبرید که هیچی
سعی نکنید با سیگار و قلیون و چیزای دیگه خودتونو خوب کنید چون فایده نداره و حالتونو بدتر هم میکنه (طبق تجربه شخصی)
روزی یک لیوان شربت سالم شیرین بخورید : مثل شربت شیره انگور یا شربت آب عسل و زعفران .
به جای چای در صبحانه دمنوش های زیر را استفاده کنید :
دمنوش بادرنجبویه ، اسطوخودوس ، سنبل طیب ، گل گاو زبان ، آویشن ، افتیمون ، کاسنی ، بابونه
8. گناه نکنید : این مهمترین کاری هستش که در زمینه افزایش اعتماد به نفس میتونید انجام بدید . در واقع بهترین توصیه من هم برای خوب شدن و افزایش اعتماد به نفس همینه. وقتی بتونید جلوی خودتونو بگیرید ناخودآگاه اعتماد به نفستونم بالا میره . سعی کنید وضو رو با آب سرد بگیرید و باور کنید که تاثیر داره.
یه زمانی خودم دقیقا بر خلاف  حرفایی که الان میزنم حرف میزدم. اون موقع ها همش فکر میکردم همه چیز هورمون های مغزه. در واقع اینطور فکر میکردم که انسان یه روباته که فقط هورمون های مغزش باعث میشن خوشحال باشه یا ناراحت .، در حالی که بعدا فهمیدم ۵۰ ۵۰ ه . یعنی هم روح و جسم تاثیر دارن. هر چند که چیزی به اسم هورمون های مغز ( سروتونین ، دوپامین ، اپی نفرین ) وجود خارجی ندارد که بعدا در این رابطه صحبت خواهم کرد و یک ویدئویی هم خواهم گذاشت.

تغییر سبک تغذیه و سبک زندگی

سوالات خصوصی را عمومی بپرسید

پاسخ به سوالات خصوصی (2)

، ,رو ,های ,افسردگی ,هم ,روغن ,هورمون های ,از روغن ,سرطان زا ,هستند و ,سودازا هستند ,روان درمانی درمان

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

با من سفر کن اشپزی آموزش مبانی زبان فارسی فرمون | اپلیکیشن استعلام خلافی خودرو هوشمند مجاهدان حرم سید حسین موسوی همه چیز هست در این وبلاگ در مورد گیاه سورنجان صحبت می شود. BTS_A.R.M.Y