@مسافر :

سلام
شما یه آیدی بدین تا بهتون پیام بدیم

جواب : بنا به درخواست دوستان این آی دی تلگرا : @sporal

@خشایار :
سلام.
امیدوارم سلامت و پایدار باشید.
ممنون از اینکه تجربیاتتون رو با ما به اشتراک گذاشتید تا شاید ما هم بتونیم از پس مشکل افسردگی بربیایم.
میخواستم خواهش کنم اگر ممکنه یه مقدار بیشتر از روش تغذیتون برام بگید. منظورم این هست که از همون موقعی که تصمیم گرفتید خام گیاه خواری کنید تا امروز تغذیتون به چه شکلی بوده. ممنون میشم اگر این موضوع رو بیشتر توضیح بدید که بتونم با اشراف بیشتری تغذیه ام رو تغییر بدم. ممنون از لطفتون

جواب : خواهش میکنم . من فقط 30 روز خام گیاهخواری کردم و بعد از اون گوشت خوار شدم . البته حدود 1 سال هم گیاهخوار بودم که اونو به هیچکس توضیه نمیکنم . اصولا بدن انسان به گوشت احتیاج داره و بدون اون نمیتونه مواد غذایی لازم رو تامین کنه برای همین خام گیاهخواری باید در مدت محدود باشه ( 30 تا 40 روز ) . در واقع خام گیاهخواری یه روزه سبکه که باعث میشه خود بدن اخلاط فاسد خودش رو دور بریزه و خودش رو رفرش کنه . کلا هر روزه ای بدن رو پاکسازی میکنه و این روش در کشورهای خارجی مثل آلمان و روسیه در حال پیشرفته که به زودی فیلمشو میذارم  اما دقت کنید روزه نباید خیلی سنگین باشه اونطوری به بدن آسیب میزنه

@محمد حسین:
سلام آقای زند. امیدوارم که حالتون همیشه خوب باشه . من سالمه . حدودا از 7 ، 8 ماه پیش افسردگیم شروع شد. رفته رفته بد تر شد تا اینکه فکر خودکشی هم به ذهنم میومد. ولی چون به خدا اعتقاد داشته و دارم ، هیچ وقت سراغش نرفتم. بعد از 4 ماه افسردگیمو با دوستم در میون گذاشتم. اون خودشم قبلا افسردگی شدید داشت ولی کامل خوب شده بود. بهم گفت که بهترین راه ، مشغول کردن ذهنه. منم از همون موقع شروع کردم ذهنمو مشغول کنم. به روانپزشک هم مراجعه کردم و دو ماه دارو خوردم ولی چون تاثیر زیادی ندیدم قطعش کردم و به راه خودم ادامه دادم. همزمان ورزش هم شروع کردم و تاثیرات مثبتش رو دیدم. بلافاصله بعد از قطع کردن دارو ، به اصرار خانواده پیش دکتر پوست رفتم( چون آکنه دارم و جوش زیاد میزنم) و برام قرص راکوتان نوشت. منم شروع کردم مصرف کردن. افسردگیم داشت روز به روز خوب میشد. الان دو ماهه داروی ضد افسردگی رو قطع کردم و تو این دو ماه حدود 70 تا 80 درصد خوب شدم. یعنی میتونم تمرکز کنم ، درس بخونم و . ولی این افکار کامل از ذهنم بیرون نرفته. مثلا دو سطر کتاب میخونم بعد دوباره این افکار میاد. ولی نسبت به چند ماه پیش خیلی خوب شدم. تو این دو ماه هم بعضی وقتا وقتی انرژیم کم میشد مثلا وقتی سرما میخوردم یا استرس میگیرفتم این افکار بیشتر میومدن ذهنم ولی مثل همیشه به خدا توکل میکردم و میگفتم که این افکار از ذهنم میره و صبوری میکردم. افکاری هم که دارم اینه که مثلا فکر میکنم زندگی تکراریه. مثلا وقتی درس میخونم این فکر به ذهنم میاد که درس خوندن کی تموم میشه. یا  فکر بی هدف بودن زندگی به ذهنم میاد. در مورد قرص راکوتان هم تحقیق کردم و فهمیدم عوارض زیادی مثل خستگی ، اضطراب ، افسردگی ، درد مفاصل و . داره و خیلی هم برای کبد ضرر داره. حالا چند تا سوال دارم : 1- اینکه این قرص راکوتان میتونه مانع از خوب شدن کامل افسردگیم شده باشه؟ 2- آیا منم مثل شما میتونم کامل خوب بشم و این افکار مزاحم و تکراری از ذهنم بیرون برن؟ 3- میشه بگین که بهترین راه خوب شدن شما چی بود؟ 4- اگه مصرف قرص راکوتان رو قطع کنم و ذهنمو مشغول کنم و ورزش کنم و . میتونم کامل کامل خوب بشم؟ منتظر پاسختون هستم.

جواب : بله بهترین درمان باور به خداست ، بنده تو تجربیاتم هیچ راه درمانی بهترین از این پیدا نکردم درسته که به هم ریختگی های جسمی هم باعث افسردگی میشه اما بهترین و بزرگترین درمان برای افسردگی اعتقاد به خداست . اگر از کسانی هم که خوب شدن بپرسید همینو بهتون میگن مثل این وبلاگ (veblageshoma.mihanblog.com) . تا اعتقاد به خدا قوی نشه راه های دیگه تاثیری نداره. بله این افکار به ذهن هر افسرده ای میاد و تقریبا همه افسرده ها چنین افکاری رو دارن . آکنه و مشکلات پوستی در طب سنتی منشا اش کبده برای همین اگر خواستید مشکلات پوستی تون رو برطرف کنید کبد رو قوی کنید . اگر زندگی برای شما هیچ هدفی نداره این هدف رو برای خودتون در نظر بگیرید که خودم هم در نظر گرفتم و از اون به بعد تناقضات ذهنیم برطرف شد : برای آخرت زندگی کنید .
حضرت محمد (ص)برای عیادت شخصی که زبان به شکایت گشوده بود و آرزوی مرگ می‌کرد وارد شد. به او فرمود: آرزوی مرگ مکن، زیرا (با حضور در دنیا) اگر نیکوکار باشی بر نیکی‌های خود می‌افزایی و اگر گناهکار باشی مهلت می‌یابی و مورد رضایت خدا قرار می‌گیری، پس آرزوی مرگ مکنید.
برای همین هدف خودتون رو رضایت خدا در نظر بگیرید اینطوری دیگه خودتون رو با بقیه مقایسه نمیکنید و خودتون رو کمتر از بقیه نمیبیند و  یواش یواش اعتماد به نفستون میره بالا . مقداری از افسردگی ما برمیگرده به مقایسه خودمون با دیگران .
1: بله دقیقا یکی از عوارض راکوتان افسردگیه ، بنده چون توی طب سنتی هم مقداری تجربه دارم خدمتتون عرض میکنم از عوامل آکنه و جوش های عمیق روی پوست این دلایل هستند : ضعیف شدن کبد ، خودیی ، خوردن روغن های صنعتی ، تغییرات هورمونی و کم خوابیه . برای تقویت کبد باید روغن های صنعتی تون رو حذف کنید و عرق کاسنی و بارهنگ زیاد بخورید و رب انار یا آب زرشک طبیعی . به علاوه باید به جای نمک های تصفیه شده بیرون نمک دریا بخورید و چای رو از صبحانه حذف کنید.
2: قطعا میتونید وقتی من خوب شدم شما هم خوب میشید ، امکان نداره خوب نشید فقط زمانش متفاوته
3: ینکه خدا رو پیدا کردم بهترین درمان بود و بعدش خام گیاهخواری محدود و تغییر سبک سلامت و زندگی
4: بله به احتمال خیلی زیاد چون یکی از عوارض عمده راکوتان افسردگیه برای درمان جوش صورت میتونید به یه متخصص طب سنتی مراجعه کنید

@پریا:

سلام من یکی از بستگانم با مشکل افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنه نمی‌دونم شما تلگرام دارین یا نه اما اگه که دارین ممنون میشم جوابم رو اونجا بدین چون یه سری سوال داشتم ازتون آیدیمم @behtarin_76هست ممنون میشم جوابم رو بدین 

جواب : بنده سرچ کردم همچین آی دی تو تلگرام نبود خودتون بهم پیام بدید @sporal

@یاسمن :

سلام، خانومی هستم که حدود ۵سال پیش دچار افسردگی شدید و ترس و اضطراب شدید شدم منم مثل شما افسردگیم با غذا شروع شد پس از چند بار ترسیدن و استرس عروسی یک روز که خیلی ترسیده بودم ناخداگاه مقداری ترشی خوردم قشنگ متوجه شدم خلطی گلومو گرفت دو روز بعد از آن با خوردن گرجه بادمجان چرب دقیقا سر سفره مشکلاتم شروع شد نفخ شدید، ناامیدی شدید، رنگ پریدگی و غم زیاد وترس و اضطراب شدید و تنگی نفس شدید تا دوهفته گرسنه نمیشدم خلاصه با رفتن پیش روانپزشک یکم بهترشدم تا موقع سزارینم شدیدتر برگشت افکار آزاردهنده گریه زیاد وناامیدی بازم روانپزشک یکم بهتر شدم ولی هنوزم علایمش خیلی آزاردهنده ست افکار منفی و گریه و ناامیدی و ترش و نفخ معده و اضطراب زیاد وترس دارم پیش دکتر طب سنتی هم رفتم برای پاکسازی ولی داروهاش خیلی به همم میریزه میشه لطفا بگید شما چگونه پاکسازی کردین آیا خودتون تو خونه این کارو کردین و منم باید حتما خام گیاهخواری بکنم لطفا تا میتونید کمکم کنید خیلی خسته شدم و آیا این غم از زندگیم میره؟ لطفا زودتر جوابمو بدین میدونم که حال الان منو درک میکنید

جواب : ترش کردن و نفخ معده دلیلش همون اضطرابه برای اینکه درمان بشه باید اضطرابتون درمان بشه . نقدا صبح ناشتا سیب پوره شده + دارچین میلی کنید شب قبل از خواب هم همینطور خیلی روی نفخ معده تاییر داره . صبح ها به جای چای دم کرده آویشن بخورید و اصلا چای رو حذف کنید چون معده رو سرد میکنه . انها همه از علائم افسردگیه ؟ از چی میترسید ؟ بیشتر توضیح بدید . حادثه بدی تو زندگیتون اتفاق نیفتاده ؟ آیا خودتون دلیل افسردگیتون رو میدونید یا یه دفعه و بصورت تصادفی افسردگی براتون بوجود اومد ؟ چون اگه علل روانی داشته باشه با پاکسازی چیزی حل نمیشه

@فاطمه :

سلام
میشه لطفا یه راه ارتباطی بدین من واقعا نیاز به راهنمایی تون دارم
اگه واقعا میخواین کمک کنید به کسی که این حالو داره چون خودتون توش بودین جواب بدین وگرنه که بازم ممنون
جواب : آیدی تلگرام من اینه : @sporal

@راضیه :
سلام وقت بخیر
حدود 5سال هست که افسردگی شدید و و وسواس دارم و مرتب قرصهای سیتالو پرام و ریسپریدون مصرف می کنم اما دوست دارم بتونم قرصها را کنار بذارم و بدون افسردگی وسواس و اضطراب و افکار منفی زندگی کنم. اطلاعات چنددنی هم در مورد خام گیاهخواری ندارم. از لحاظ اعتقادی هم ضعیف هستم و احساس پوچی میکنم .ممنون میشم راهنمایی کنید

جواب : قطعا میتونید این کار رو بکنید اما دقت کنید بهترین راه درمان کامل ترین راه درمانه پس بنابراین خوردن قرص اشکالی نداره . ممکنه عوارض داشته باشه ولی بهترین از اینه که افسردگی داشته باشید . چرا احساس پوچی میکنید ؟ ایا دلیل خاصی داره یا خودتونم دلیلشو نمیدونید ؟

تغییر سبک تغذیه و سبک زندگی

سوالات خصوصی را عمومی بپرسید

پاسخ به سوالات خصوصی (2)

رو ,هم ,، ,افسردگی ,ولی ,خیلی ,خام گیاهخواری ,این افکار ,کردم و ,ممنون میشم ,و اضطراب

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بوبک امام طرید شورای دانش آموزی دبیرستان عصر دانش بردسکن را بگردیم به روز ترین مقالات زناشویی و معرفی جدیدترین محصولات زناشویی اصل و مجاز کاغذ a4 مطالب ناب از همه جا Dark Army team فروش مبل قسطی در کرج دنیای گرافیک